Jdi na obsah Jdi na menu
 


Croatia 2014 - Zadar

1551292751722.jpg

Pokud Vás zajímá spolupráce v oblasti osvětlení, zde nahoře je odkaz na mé pracovní stránky.

Chorvatsko Zadar - Sukošan 2014.

 

Volili jsme lokalitu v jiném místě než dříve a nejeli jsme tedy ani na ostrov Cres nebo Pag ale pro změnu do míst střední Dalmácie pod Zadar do města Sukošan.

Výhodou je, že z tohoto města jsme poznávali okolí směrem na sever cca až po cíp ostrova Vir kde je mnoho pláží s průzračnou vodou i přesto, že jsou některé z jemného písku. Dojezd na ostrov je úplně parádní přes klenutý most (bez poplatku) a ostrov je klidný s menším počtem restaurací v dosahu, než jako na pevnině. Přesto jsou zde malé markety a pekárny na různých místech, vládne tu klid a pohoda ze všech koutů. Přikládám zde dole foto.

 

Vir

Vyjížděli jsme z apartmánu, jak jsem zmínil z města Sukošan, kde je velký přístav a malé historické centrum se zajímavou památkou a to rozpadlou vilou Zadarských arcibiskupů na kterou stačí doplavat z nejbližšího mola. Kolem tvrze je krásné potápění se šnorchlem v relativně mělké vodě, ideální i pro dorostence nebo děti v doprovodu. Jsou zde různé lastury a rybky mezi kameny. Zde foto.

Vila arcibiskupů z 15. stol.

Sukošan a nový přístav pro Jachtaře.

Zde dole se nám podařilo na člunu navštívit několik ostrovů. Jako první jsme po neklidné hladině díky silnějšímu větru dopluli na ostrov zamilovaných Galešnjak. Vzhledem k tomu, že náš raft se kterým jsme dalo by se říct improvizovali na moři, nemá motor ale jen vesla, je to při větru a menším proudu mezi ostrovem a pevninou tak přes půl hodiny plavby. Mít motor alespoň 2,5Hp byla by to asi méně náročná plavba. Jenže dobýt ostrov vlastní silou zas je jiný zážitek.

 

Galešnjak

 

 

K tradičním pokrmům, které jsme jedli často patří Chorvatská Pljeskavca.

Recept samozřejmě mám.

Postup

Feferonky a cibuli nakrájíme nadrobno, česnek najemno nastrouháme nebo utřeme a přidáme do mletého masa. Do směsi zapracujeme papriku, vegetu, prášek do pečiva, podle chuti opepříme a osolíme.

Směs necháme 2–3 hodiny odležet, následně namočenýma rukama vytvarujeme asi 2 cm vysoké placky, které zprudka grilujeme (z každé strany ca. 5 minut).

Podáváme se zeleninou (papriky, rajčata, lilek, cukety) a bílým pečivem.