Výlety 2016
Pokud Vás zajímá spolupráce v oblasti osvětlení, zde nahoře je odkaz na mé pracovní stránky.
Ten, kdo žije v harmonii s přírodou, má dobrou náladu a vůči druhým projevu-je uznání, váží si věcí, které potřebuje k životu, a dovede za ně poděkovat – takový způsob života je jeho oslavou, neboť vyjadřuje štěstí.“(Indiánské moudrosti)
Couračka v Sobotu.
Čundrmeni - s Honzou pod převisem.
Přespání v přírodě u ohně když se debatuje o přírodě, fyzice, matematice, teologii i astronomii a vznikají nová slova jako upečená KLOBÁSEŇ.
Zazimování chajdy.
Sázava - Kláštěr, splav a oběd.
Burza - Nupaky a práce na našem stroji.
Paintball Masečín - Lůca, Mára, Žanda a Já.
Výlet Hluboká nad Vltavou zámek a ZOO, Planá n. Lužnicí a Písek.
Křižíkova fontána.
Výlet na Konopiště a Chajda.
Solo akce s Tomem.
Vaření v kotlíku.
Zápas na dvorku aneb jak píchá jehličí.
Al - chajda = galeje pro teenagery.
No Wi-fi, No skate jen Big Nuda :-))
Klasika nějaká práce a trochu zábavy. Taky jsme opravovali kladivo a zkoušeli kovat budoucí nožík. Světlo na 12V jede jak má.
Hrál se Petanque.
In-Line a Kolobrnda v Parku
Hrad Houska - výlet kompletní sestava L,L,Ž,M a T.
Houska - je renesančně přestavěný raně gotický hrad, který leží ve východní části Kokořínských lesů, 47 km severně od Prahy, v katastrálním území Houska obce Blatce. Nechal jej vystavět Přemysl Otakar II.jako významný královský hrad, ale záhy přešel do šlechtického majetku, v němž zůstal až do roku 1924. Houska dodnes patří k nejlépe dochovaným hradům Přemysla Otakara II. a je chráněn jako kulturní památka ČR.
Fotek je mraky, nevím co tu vylepit dřív.
Drábské světničky:
Drábské světničky - jsou zřícenina skalního hradu v katastrálním území Dneboh v okrese Mladá Boleslav asi 4 km severovýchodně od Mnichova Hradiště v chráněné krajinné oblasti Český ráj. Skalní pevnost byla vybudována na severozápadním okraji náhorní planiny zvané Hrada v oblasti Příhrazských skal v nadmořské výšce okolo 370 m n. m. (86–141 m nad tokem řeky Jizery). Spolu se sousedním skalním hradem Klamorna a hradištěm Hrada jsou od roku 1958 chráněny jako kulturní památka ČR
Výlet na Panenský Týnec:
První zmínky o existenci tohoto místa pocházejí již ze 12. století. Panenský Týnec najdete na Džbánské vysočině, nedaleko Loun. Místo je opředeno mnohými tajemstvími. Jedním z nich je domněnka, že se zde nachází hrob sv. Anežky České. ( Anežka byla dcerou krále Přemysla Otakara I., stala se abatyší, po útěku klarisek z Prahy r.1420 byly její ostatky údajně přeneseny spolu). Založila první klášter panen klarisek františkánského řádu v Praze, do něhož také sama vstoupila. Díky ní byl také vybudován klášter v Panenském Týnci. Součástí klášterního komplexu měl být také kostel. Jaroslav Plichta z Žerotína ho začal stavět pravděpodobně ve 14. století, a mělo jít o skutečně monumentální trojlodní kostel, ve stylu vrcholné gotiky. Jedná se přitom o stavbu úctyhodných rozměrů. V současnosti lze volně navštívit jednadvacet metrů dlouhé, devět metrů široké a přes dvacet vysoké kněžiště. Ucelená část tedy není chrámová loď, ale jen výběžek s kněžištěm; vlastní trojlodní prostor měl být v místě, kde je zachovaný vstupní portál směrem od obce. Z třílodní části tedy zbyla pouze jižní zeď s tímto portálem, část západní zdi a základy zdí ostatních. Zastřešení lodí mělo původně spočívat na čtyřech pilířích; z nich tři byly bohužel zbořeny a na čtvrtém částečně spočívá zvonice; ta však k původnímu chrámu nepatří – byla postavena o mnoho let později. Odborníci se shodují na tom, že se jedná o mimořádně cennou památku tohoto druhu, která po stránce umělecké, architektonické a také co do monumentálnosti nemá u nás obdobu.Kostel se ale nikdy dostavět nepodařilo.
Návštěva letního sídla chajdy 24.4.2016 byla při teplotě 16st. a odpoledním deštíku fajn. Sešli jsme se a pokecali se sousedy ale hlavně se posekalo, spálili klacíky, zryl záhon a Tom si udělal záhonek na bilinky a další floru. Navíc se grillovali špízy a hrál jsem s Tomem karty UNO.