Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlety 2017

1551292751722.jpg

Pokud Vás zajímá spolupráce v oblasti osvětlení, zde nahoře je odkaz na mé pracovní stránky.

2.12.2017

Zimní doba ohňová, bramboráky a klobáseň s tureckou kávou v džezvě v přítomnosti dekorace sněhu.

15.10.2017

ZOO Plzeň a Dinosauři,

14.10.2017

Třeboň na kolech a výlov rybníka Rožmberk.

 

30.9.2017

Tři vlci na cestě - Bereme na záda výbavu a mizíme uprostřed lesa, abychom se vydali do hor a našli srub Kameňák, který jsme v lednu nenašli a zůstali jsme tehdy tábořit u malé skály ve sněhu. Srub se nám podaří najít a má svůj deník pro návštěvníky. Honza uvaří výbornou smaženici z posbíraných píchavek. Doplníme zásoby vody z bystřiny a uvaříme si čaj z lesních surovin. Když poklidíme srub a nanosíme dříví je čas vybalit spacáky a zatopit v krbu. Na roštu jsme stihli večer upéct vyníkající koleno a při kávě a víně jsme poklábosili o vnitropolitické situaci. Ráno nám nejmladší vlk dotankoval z potůčku vodu a po snídani jsme se vydali nahoru na hřebínek, abychom se pomalu potulovali po okolí. Honzova kapesní kuchyně zajistila polední kávu a posilněni posledními zbytky jídla jsme sestoupili shora do údolí, zde jsme snědli oběd a vyrazili k domovu. Všichni jsme se rozloučili až odpoledne a smečka se rozprchla.

Večerníček z celé cesty má tři díly a jsou zde dole:

9.9.2017

Ralsko - Courání a houbaření v lese.

Grilovačka s Márou a Peťou.

Vaření fazolek ke grilování.

 

1.9.2017

Setkání starých vlků uprostřed divočiny.

Procházka v dalekém kraji, lesem v úbočí skal a pod palbou tlakové níže a jejích kapek. 

 

 

26.8.2017

Harrachov - Mumlava (vodopády), Sklárna.

Procházka po kraji lesem a kolem Mumlavy. A pro slabý deštík výlet do sklárny na exkurzi. Video:

12.8.2017

Šumava - Babylon (Domažlicko)

Grilovačka a táborák. No a chlapy dali kolotoče s dětmi.

Cestou Bus a Buggy.

 

4.8.2017

Cesta po Slapech proti proudu.

Trasa plavby je zde na mapce. Jako základna sloužil Kemp Slapy.

Odtud se dalo pohodlně vyjíždět proti proudu se zásobami na dlouhé hodiny a kochat se krajinou a nebo se vyvázat k opuštěnému molu v některé zátoce.

Překvapilo mě, že oproti moři je zde opravdu rušno. Nicméně Slapy mají poměrně čistou vodu bez Sinic a nádherné přírodní poklady na dosah. Něco jsem sestříhal zde v krátkém videu. Prostě nádherné tři dny na Slapech.

Zde Mariner IV. po úpravě uchycení zrcadla. Pro větší nosnost motoru bylo zrcadlo s úchyty prodlouženy nerezovými tyčemi s dorazy až do poloviny člunu. Na moři při větších vlnách nebyl motor pevně uchycen a při větší rychlosti se díky špatnému upevnění zrcadla měnil i úhel nohy s vrtulí pod hladinou. Trimování se nedalo ideálně nastavit. Nové uchycení se osvědčilo a 3,5HP vyvinulo rychlost na klidné hladině při plném výkonu 17km/h. což na vyjížďky do nějakých 10km po okolí je vynikající. Navíc se značně snížila spotřeba jelikož jde noha nastavit na správný úhel. 

 

30.7.2017

U Ivety a Romana.

A oslava nového člena rodiny - Barunky. 

 

 

 

 

 

22.7.2017

Roman a Ivet na chajdě.

Po dlouhé době opět setkání u nás.

 

 

 

U Babičky a dědy.

10.6.2017

Chajda a střelba.

Květen 2017

Staré hrady a Dětěníce.

Květen 2017

Setkání starých vlků. Raisova vyhlídka (378m) a zřícenina Kozlov. 

13.4.2017

Začali jsme cestou k rybníku a jelikož nejsme rybáři pokračovali jsme směrem k vrcholu cestou asi pro Kamzíky. Cíl cesty byla zřícenina skalního hradu Kozlov potažmo po staru Chlum. Zde jsou dvě místnosti vytesané v pískovcové skále. Ložnice byla parádní v jedné světnici a jelikož během noci trochu pršelo byli jsme v suchu. Zkonzumovali jsme nakoupené zásoby poklábosili pozorovali jsme pravděpodobně Kunu stejně tak asi jako ona nás a ráno po vydatném spánku jsme posnídali a vše po sobě uklidili tak jak se na správné staré vlky patří. Zkoumání dalšího okolí skal bylo nádherné.

 

      Muzeum vozů v Lánech. 

8.4.2017

 

Čundr v Jizerských horách. Ferdinandov.- Hejnice opravdu Survival.

23.1.2017

Výšlap místy hlubším sněhem, vyhrabání zázemí pod skalkou  kotlíkem a následně zajištění tepla s vařením vynikajícího guláše. Původně byl cíl cesty Kameňák ,ale nějak jsme to netrefili a bylo dost sněhu. Spaní relativně pod širákem prověřilo naše vybavení jelikož teplota padala na cca -10st. Moje obuv to nedávala, ale přesto velice good akce.